Група паломників з Кіровограда відвідала Свято-Успенську Почаївську Лавру

Fui0hYqiUNsВ п’ятницю, 26 червня, паломницька група у складі 18 чоловік,  вирушила з Кіровограду до Свято-Успенської  Почаївської  Лаври.

Наступного дня о 06.30 годині ранку першою нашою зупинкою стало село Онишківці (Рівенська обл.), де знаходиться відоме джерело святої праведної Анни. В ньому ж ми і відновили свої фізичні та духовні сили через традиційне 3 – х разове занурення у воду декількох градусів(4 – 6) вище нуля. Після цього маршрут був продовжений до Свято – Духівського монастиря скиту, де знаходиться чудотворний хрест – «верига» преподобного Нікіти Столпника. Далі група побувала в незвичайній, особливій атмосфері монастирського кладовища, де ховають монахів Лаври, і саме де в 1971 році був похований преподобний Амфілохій. Паломники побували біля місця його поховання( з 2002 року після канонізації, нетлінні мощі святого знаходяться в Печерному храмі Лаври), також мали змогу набрати піску, освяченого біля могили святого Амфілохія.І нарешті основна наша зупинка на тереторії Свято – Успенської Почаївської Лаври (Тернопільська обл.), де люди мали змогу ознайомитись з історією визначного місця, побувати біля чудотворної Почаївської ікони, виідбитку стопи Божої Матері та нетлінних мощів преподобних Іова та Амфілохія Почаївських. Також всі разом куштуємо монастирської трапези, поселяємось в готель…
Годину відпочили, а далі власною присутністю поповнили головний Успенський собор, де проходило Всенічне бдіння. За богослужінням нас приємно налаштовували на молитву церковні піснеспіви у виконанні митрополичого та братського хорів. Наступного дня в неділю, після ранкової Літургії, о 10. 30 ранку ми залишили стіни святої обителі у піднесеному духовному стані, що й дало нам можливість відвідати ще два жіночі монастирі на зворотньому шляху до дому. Першим став Свято – Богоявленський жіночий монастир у історичному місті Кременець, де знаходиться чудотворна ікона «Скорбящая». Другим і останнім у нашій поїздці був Свято – Троїцький жіночий монастир у місті Корець (Рівненська область), де знаходиться також чудотворна ікона «Споручница грешних». Особливо сподобалась нам монастирська трапеза, якою пригостила нас монахиня Георгія з сестрами. Ще встигли ми відвідати Дубенський замок родини князів Острозьких:http://litopys.com.ua/encyclopedia/ukra-na-m-zh-yagel… Далі нас вже очікувала домівка у Кіровограді. Ось, приблизно так пройшло дві доби нашої спільної поїздки по святих місцях Волині. Всім учасникам поїздки дуже вдячний за терпіння та чудово проведений час!!!

Співробітник Паломницького відділу
Кіровоградської єпархії
ієрей Іоан Верескун

This slideshow requires JavaScript.

(78)

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *