Високопреосвященніший митрополит Іоасаф очолив урочисте Пасхальне богослужіння в Кафедральному соборі Різдва Пресвятої Богородиці

У святу пасхальну ніч з 7 на 8 квітня Його Високопреосвященство митрополит Кіровоградський і Новомиргородський Іоасаф у Кафедральному соборі Різдва Пресвятої Богородиці очолив урочисте Пасхальне богослужіння. Архіпастирю співслужило духовенство собору.
Св. Григорій Богослов в своєму 45-му слові на Пасху говорить: «Нині спасіння світу – світу видимому і невидимому. Христос воскрес із мертвих, встаньте з Ним і ви; Христос у славі Своїй, приходьте і ви; Христос із гробу, звільняйтеся від уз гріха… Воскресіння Спасителя у нас – свято свят і торжество з торжеств ». Свята Православна Церква в своїх піснеспівах закликає радіти небо і землю, світ видимий і невидимий, бо «Христос восстав, радість вічна».
Великоднє богослужіння розпочалося традиційною Хресною ходою навколо собору під спів стихири “Воскресение Твое, Христе Спасе». Вся сутність, радість і торжество сьогоднішнього богослужіння виражена в словах, якими здавна вітають один одного християни у цей день: «Христос Воскрес! Воістину Воскрес!”. Ці слова за богослужінням багаторазово повторювалися, утверджуючи євангельську істину, що Господь восстав із мертвих і врятував все людство від гріха і вічного осудження.
Згідно щорічної традиції, в Кафедральний собор Різдва Пресвятої Богородиці був доставлений Благодатний вогонь, який Бог посилає людям на Святій землі перед Святом Воскресіння Христового в знак Своєї любові до них. Після чудесного сходження в Єрусалимському храмі Воскресіння Христового (на Гробі Господньому) в руки саме православного Патріарха, Святий вогонь розноситься віруючими по всьому світу. Після прибуття в собор Благодатного вогню Владика Іоасаф вийшов із запаленими свічками і роздав його віруючим.
Святкове Євангеліє про предвечном існування Сина Божого (Ін. 1: 1-17) читалося на шести мовах. Архієпископ Іоасаф почав читання на давньогрецькій, далі духовенство продовжило читання латинською, українською, російською, англійською, німецькою і церковно-слов´янською мовами. За богослужінням після запричастного вірша секретар єпархії прот. Роман Кондратюк зачитав Пасхальне послання Святійшого Патріарха Московського і всієї Русі Кирила.
По заамвонній молитві Владика Іоасаф освятив пасхальні артоси, після чого звернувся до віруючих з архіпастирським словом. Правлячий архієрей привітав усіх з найвеличнішим Святом Пасхи Господньої та побажав великої радості й непохитної віри.
Цьогоріч у день Святої Пасхи Правлячий архієрей Кіровоградської єпархії Високопреосвященніший митрополит Іоасаф також відзначає День свого народження, тому прот. Роман Кондратюк в кінці Літургії від імені духовенства і віруючих привітав архіпастиря зі святом Воскресіння Христового та Днем народження і в знак любові та поваги вручив просфору і квіти.
Після закінчення богослужіння Владика прочитав особливі молитви на освячення пасхальних приношень і окропив кошики, які принесли прихожани Святою водою.