У Кафедральному соборі Різдва Пресвятої Богородиці митрополит Іоасаф очолив богослужіння Утрені Великої суботи

26 квітня 2019 р. у Велику П´ятницю ввечері, в Кафедральному соборі Різдва Пресвятої Богородиці Високопреосвященніший митрополит Кіровоградський і Новомиргородський Іоасаф очолив чинопослідування Утрені Великої Суботи з особливими похвалами перед Плащаницею. Єпіфаній Нестеровський в своєму посібнику з Літургіки пише: “Похвали представляють в своєму змісті дивне поєднання високих догматичних споглядань і серцевих почуттів плачу і радості. У них то прославляється невимовне довготерпіння і чоловіколюбність Божа і Його спасительні страждання, то зображується жах і здивування всього творіння, неба і землі, що побачили Господа, покійного у гробі, то лунає плач Богородиці і погребіння Його, то проливається втішний промінь надії на Його Воскресіння”.
В кінці Великого славослів’я під спів заупокійного «Святий Боже» відбулася Хресна хода навколо древнього храму з Плащаницею, що символізує погребіння Іісуса Христа. Після цього читаються особливі уривки Священного Писання, які своїм змістом готують віруючих до зустрічі найвеличнішого свята Воскресіння Христового.