II Міжнародна науково-практична конференція «Тенденції розвитку соціального служіння в Україні: історія, практика, стан і перспективи»

23 травня 2018 р. у ПВНЗ «Кропивницькому інституті державного та муніципального управління» відбулася ІІ Міжнародна науково-практична конференція «Тенденції розвитку соціального служіння в Україні: історія, практика, стан і перспективи».
Співорганізаторами конференції виступили Кіровоградська єпархія Українська Православна Церква та ПВНЗ «Кропивницький інститут державного та муніципального управління Класичного приватного університету».
По традиції роботу конференції розпочали з молебня і попросили у Бога благословення на плідну працю. Богослужіння очолив перший заступник голови Синодального відділу по роботі з молоддю Української Православної Церкви архімандрит Іоасаф (Перетятько).
У роботі конференції взяли участь провідні науковці, представники духовенства, фахівці-практики галузі соціальної роботи, лікарі, вчителі та громадські діячі. Подали тези представники 18 вищих навчальних закладів України та близького зарубіжжя, зокрема Брестського державного університету імені О. С. Пушкіна, Інституту управлінських кадрів Академії управління при Президентові Республіки Білорусь,  Національного педагогічного університету ім. М. П. Драгоманова, Донецького національного медичного університету, Центральноукраїнського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка, Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка, Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького, Рівненського державного гуманітарного університету, Бердянського державного педагогічного університету та ін. Загалом 75 учасників конференції.
Під час урочистого відкриття конференції вітальне слово митрополита Кіровоградського і Новомиргородського Іоасафа до учасників зачитав секретар Кіровоградської єпархії Української Православної Церкви протоієрей Роман Кондратюк. Також зі словом привітання звернувся директор ПВНЗ «Кропивницький інститут державного та муніципального управління», доктор юридичних наук, доцент Литвин Іван Іванович.
Під час пленарного засідання з числа запрошених гостей виступили:
ГАЛУШКО Любов Ярославівна – доцент кафедри практичної психології Центральноукраїнського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка, докторант кафедри психології і педагогіки Національного педагогічного університету ім. М. П. Драгоманова, кандидат психологічних наук, доцент з темою: «АРХАЇЧНІ ПЕРЕДУМОВИ МОТИВАЦІЙНО-ГЛИБИННОГО ПІЗНАННЯ СУБ’ЄКТА»;
Архімандрит Іоасаф (ПЕРЕТЯТЬКО) – перший заступник голови Синодального відділу по роботі з молоддю Української Православної Церкви, кандидат психологічних наук з темою: «ВЫГОРАНИЕ МОЛОДЕЖИ В ПРОЦЕССЕ ВОЛОНТЕРСКОЙ ДЕЯТЕЛЬНОСТИ»;
ГАРДАШНІКОВ Андрій Леонідович – лікар-онколог хіміотерапевтичного відділення комунального закладу «Кіровоградський обласний онкологічний диспансер» з темою: «ПАЛІАТИВНА ДОПОМОГА ЯК СКЛАДОВА СОЦІАЛЬНОЇ РОБОТИ: ПРОБЛЕМИ І ПЕРСПЕКТИВИ»;
Протоієрей Сергій ТКАЧЕНКО – керівник відділу у справах сім’ї Кіровоградської єпархії Української Православної Церкви, ключар храму преподобного Афанасія Афонського м. Кропивницького з темою: «ЩО ТАКЕ HOMESCHOOLING, І ЧИ ПОТРІБНО ЦЕ НАШИМ ДІТЯМ?»;
ШЛЯХЕТКО Володимир Анатолійович – голова громадської організації «Асоціація педагогів християн Черкаської області» та ГАЛЬЧЕНКО Лідія Андріївна – координатор громадської організації «Асоціація педагогів християн Черкаської області» з темою: «ОСНОВНІ ТЕЗИ СТРУКТУРНОГО ФУНКЦІОНУВАННЯ СПІЛКИ (АСОЦІАЦІЇ) УЧИТЕЛІВ ХРИСТИЯНСЬКОЇ ЕТИКИ (НА ПРИКЛАДІ ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ)»;
ДОРОШЕНКО Олена Миколаївна – директор інклюзивно-ресурсного центру управління освіти Міської ради міста Кропивницького з темою: «ДОСВІД ОРГАНІЗАЦІЇ ВЗАЄМОДІЇ ШКОЛЯРІВ ЗІ СЛУХОМОВЛЕННЄВИМИ ПОРУШЕННЯМИ ТА ЇХ ОДНОЛІТКІВ ЗВИЧАЙНОГО ТИПУ»;
АГЕСИН Олуватосин Джон – студент 2 курса международного медицинского факультета Донецкого национального медицинского университета  с темой: «ЭФФЕКТИВНОСТЬ МЕДИЦИНСКОЙ ФИЛОСОФИИ В ОТНОШЕНИЯХ МЕЖДУ ВРАЧАМИ И ПАЦИЕНТАМИ».
Научный руководитель: ИГНАТЬЕВ Виталий Аркадиевич – доцент кафедры философии, социально-гуманитарных дисциплин, иностранных языков, украинского и латынского языков Донецкого национального медицинского университета, кандидат философских наук, доцент.
Після пленарного засідання учасники конференції подовжили роботу в режимі секційних засідань:
1. Філософсько-богословські аспекти соціального служіння;
2. Милосердя та благодійність в історії України: актуальність досвіду в сьогоденні;
3. Сучасні практики соціальної роботи: проблеми і перспективи;
4. Соціальне служіння в освітньому середовищі: психолого-соціальна робота, духовно-моральне виховання й просвітництво;
5. Сім’я: виклики сучасності і шляхи вирішення;
6. Молодіжне соціальне служіння.
Робота конференції переконливо продемонструвала, що обрана тема «Тенденції розвитку соціального служіння в Україні: історія, практика, стан і перспективи» є актуальною на сучасному етапі розвитку суспільства. За результатами роботи конференції підготовлено збірник тез доповідей учасників конференції.