Високопреосвященніший митрополит Іоасаф у Неділю про блудного сина звершив богослужіння у Кафедральному соборі

4 лютого 2018 р. в Неділю про блудного сина і в день пам’яті собору новомучеників і сповідників Церкви Рускої, Високопреосвященніший Іоасаф митрополит Кіровоградський і Новомиргородський звершив богослужіння Божественної літургії у Кафедральному соборі Різдва Пресвятої Богородиці. Його Високопреосвященству співслужили клірики собору.
Після читання Євангелія клірик собору прот. Михаїл Мартинюк виголосив проповідь.
В кінці Літургії Владика Іоасаф звернувся до віруючих з архіпастирським словом, у якому розповів про величний подвиг новомучеників і сповідників, що постраждали за віру в часи лютих гонінь від безбожників в ХХ ст., а також вказав на їх великий подвиг — терпіння і християнську мужність, твердості у вірі і молитві, вірність Матері-Церкві. В своєму слові Правлячий архієрей провів паралель тодішніх гонінь та переслідувань на православних християн з сучасними нападками нових гонителів на Церкву Христову. Владика закликав всіх бути мудрими і розсудливими, непохитними в вірі і любові до Бога, дерзновенними перед лицем випробувань.
Після Літургії митрополит Іоасаф очолив святковий молебень до святих угодників Божих, новомучеників і сповідників нашої Церкви, а після цього звершив заупокійну літію, згадавши всіх покійних православних християн, які постраждали в часи гонінь.
— У Неділю про блудного сина і в дві наступних неділі, аж до початку Великого посту, Церква установила співати Псалом 136 «На реках вавилонских». Він додається до звичайних урочистих полієлейних псалмів «Хвалите Имя Господне». Цей псалом — яскрава коротка історична новела про один з моментів життя древніх євреїв. Також він має глибокий алегоричний зміст: розповідає кожному християнину про його внутрішнє духовне життя та достойну підготовку до Великого посту. Напередодні ввечері на Всенічному бдінні та в кінці Літургії після запричасного вірша хор духовенства Кафедрального собору виконав цей особливий псалом.

(6)